TYNKI AGREGATEM

Tynki wewnętrzne gipsowe i cementowo-wapienne, tynki zewnętrzne i elewacje

Tynki wykonane metodą Stucanet

Stucanet to aktualnie na rynku najlepszy i jedyny w swoim rodzaju nośnik tynku, wykorzystywany głównie na poddaszach. Jest to panel, wykonany z siatki zgrzewanej ocynkowanej lub ze stali nierdzewnej. W nią wpleciony został arkusz papieru perforowanego, który posiada właściwości chłonne. Papier ten pomaga w nakładaniu zaprawy oraz sprzyja jej utwardzaniu. To jego perforacja pozwala na optymalną przyczepność zaprawy wokół stalowych drutów.
 

Stucanet można używać zarówno przy wykonywaniu tynków gipsowych jak i cementowo-wapiennych. Dla Stucanet charakterystyczne jest łatwe mocowanie, przez co może być używany na podłożu stałym oraz na konstrukcjach nośnych drewnianych jak i stalowych. Jest to jedyny istniejacy podkład tynkarski w pełni elastyczny, a przy tym zachowujący pełną stabilność. Stucanet umożliwia uzyskiwanie dowolnych kształtów powierzchni np. zaokrąglonych, wklęsłych/wypukłych czy płaskich.
 

Do tej pory adaptacja poddaszy na cele użytkowe bardzo często stwarzała wiele problemów wykonawczych. Skosy, dostęp do szkieletu dachu, nietypowy sufit czy warstwa termoizolacyjna,
te wszystkie elementy przed przystąpieniem do prac wykończenia i aranżacji wymagają dodatkowej okładziny. Chociaż najczęściej wykorzystuje się do tego płyty gipsowo-kartonowe, to ten materiał może rodzić wiele trudności wykonawczych lub w późniejszym czasie mogą się po prostu pojawić na ścianach brzydkie pęknięcia. Rozwiązaniem dla tego problemu może być nowoczesny nośnik zaprawy znany jako siatka tynkarska Stucanet.
 

Panele Stucanet mocowane na poddaszu tworzą trwałą, zbrojoną powierzchnie tynkowaną, na której nie powstają żadne rysy oraz pęknięcia jakie bardzo często zdarzają się w zabudowie poddaszy. Stucanet to najlepszy wybór na wykończenie poddaszy. Jeśli jesteś zainteresowany tą metodą wykończenia na Swoim poddaszu skontaktuj się z Nami.

KONTAKT

Śliwa-Bud 
Robert Śliwa

43-346 Bielsko-Biała 
ul. Daszyńskiego 97a
tel. +48 510 510 735
e-mail: tynkisliwa@vp.pl

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY